Instagram Nedir?

Instagram fotoğraf ve video paylaşılan bir sosyal ağdır. Paylaşılan fotoğrafların beğenilmesi ve fotoğraflara yorum yapılabilmesi gibi küçük fonksiyonel bir içeriğe sahiptir. Fotoğrafları güzelleştirmek için uygulama içinde filtreler de bulunmaktadır.

 

Instagramda Satış Yapma

Instagram’da kendi fotoğraflarınızı, anılarınızı paylaşabildiğiniz gibi ticarette yapabilirsiniz. Özellikle evinizde ürettiğiniz ürünleri sergilemek için eşsiz bir yerdir. Kullandığınız instagram etiketleriyle ürünleri herkesin görmesini sağlayabilir, görsel olarak daha güzel gözükebilmeleri için filtrelerden yardım alabilirsiniz. Son zamanlarda ev hanımlarının dantellerini, oyalarını, küçük süs eşyalarını pazarlamaları; butiklerin online ürünlerini sergilemeleri açısından instagram oldukça faydalı olmaktadır.

 

Instagram Etiketi Nedir?

Instagram fotoğraf veya videolarınızın altına not düşmenize imkan tanır.”#” simgesini kullanarak etiket yapabilirsiniz. Fotoğrafınızın altına örneğin SatışYapma etiketini kullanırsanız SatışYapma başlığını kullanan herkes fotoğrafınızı görmüş olur.

 

Instagrama Yüklenen İçeriği Başkaları Nasıl Görebilir?

Öncelikle instagram hesabınızın korumalı olmaması yani herkese açık bir içeriği sahip olması gerekmektedir. Bir önceki başlıkta bahsetmiş olduğumuz etiketlerin de oldukça önemi var. Instagram tarafından yapılan açıklamaya göre uygulamanın aylık aktif kullanıcı sayısı 90 milyon kişidir. Paylaştığınız ürünler emin olun ki birilerine ulaşacaktır.

 

Instagramda Satış Yapmak Karlı Mı?

Instagram oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Bu sayede ürünlerinizi kat kat daha fazla insan görmekte ve müşteri sayınız gün geçtikçe artmaktadır. Bunun farkında olan instagram kullanıcıları buranın pazar gücünü kullanmakta ve sayıları giderek artmaktadır. Karlı olmayan hiçbir işe bu kadar insan katılmaz mantığı düşünülebilinir.

instagram

Ürünü Beğenen İnsanlar Nasıl İletişime Geçer?

Bir çok satış yapan kullanıcı hesaplarının bilgi kısmına telefon numarası eklemekte ve whatsappla iletişimi tercih etmektedir. Whatsapp’ın fotoğraf gönderme özelliği sayesinde istenilen ürünün ekran görüntüsüyle sipariş verilmekte ve herhangi bir ürün karışıklığının da önüne geçilmektedir. Telefon numarası vermeyi tercih etmeyen satıcılar ise instagramın whatsappla benzer özelliklere sahip olan dm bölümünü kullanarak da satış yapabilmektedirler.